KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213013
*
nr 1221 3013
Lauritz Sörensen
(1882-1968), Danmark
Oljemålning, Marin, Signerad. Olja på duk, 51x71 cm
Lauritz Sørensen, dansk bildkonstnär född 1882, död 1968.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:45:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 14:31:10
1
500 kr
30/11 15:51:39
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lauritz Sörensen
Lauritz Sørensen, dansk bildkonstnär född 1882, död 1968.
Läs mer om Lauritz Sörensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg lauritz sörensen marin norden olja oljemålning skandinavien skandinavisk
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Lauritz Sörensen
Lauritz Sørensen, dansk bildkonstnär född 1882, död 1968.
Läs mer om Lauritz Sörensen
nr 1221 3013
Lauritz Sörensen
(1882-1968), Danmark
Oljemålning, Marin, Signerad. Olja på duk, 51x71 cm
Lauritz Sørensen, dansk bildkonstnär född 1882, död 1968.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/11 14:31:10 | 1 | 500 kr |
| 30/11 15:51:39 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lauritz Sörensen
Lauritz Sørensen, dansk bildkonstnär född 1882, död 1968.Läs mer om Lauritz Sörensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg lauritz sörensen marin norden olja oljemålning skandinavien skandinavisk
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



